Kurs instruktora windsurfingu

Dla najbardziej zaawansowanych windsurferów, którzy chcą zacząć pracę jako instruktorzy windsurfingu, przygotowaliśmy coś specjalnego.

W okresie majówki, wraz z Polskim Stowarzyszeniem Windsurfingu, zapraszamy na kurs instruktora windsurfingu na Rodos (Prasonisi).

Wylatujemy 30 kwietnia (piątek) z Warszawy Okęcie. Wracamy 7 maja (piątek).

Przed zapoznaniem się ze szczegółami wyjazdu polecamy obejrzenie krótkiego filmu promującego ubiegłoroczne turnusy na Prasonisi. To w tym miejscu będziemy zgłębiać tajniki nauczania kolejnych adeptów windsurfingu.

 

Kurs poprowadzi:

MACIEJ KAPUŚCIŃSKI – założyciel Wavecamp, instruktor wykładowca Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu:

 

Całość zostanie poprowadzona zgodnie z programem Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu. Dodatkowo, będziecie mogli poznać warsztat trenerów Wavecamp “od kuchni” i poznacie sekrety sukcesów kursantów Wavecamp; w jaki sposób osoby początkujące w ciągu tygodnia swobodnie pływają w ślizgu a zaawansowani dają się namówić na powietrzne akrobacje.

 

 

Kurs instruktorski to 6 bardzo intensywnych dni na wodzie + wykłady + egzamin teoretyczny i praktyczny na koniec wyjazdu. Absolwenci kursu zostają instruktorami Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu. Swoje umiejętności będą musieli potwierdzić podczas Mistrzostw Polski Instruktorów. Zawody te odbywają się w Polsce co roku na przełomie sierpnia i września. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Zanurzymy się w świat windsurfingu najgłębiej jak się da. Od rana do nocy będziemy się szkolić na wodzie, uczyć się jak szkolić innych i dyskutować o teorii i metodyce. Zajęcia w praktyce będą trwały od rana do nocy z krótkimi przerwami na posiłki (podczas których też będziecie wchłaniać wiedzę;)).

Opinia jednego z absolwentów kursu: 

Na zeszłorocznym kursie instruktorskim PSW nie tylko nauczyłem się teorii i praktyki nauczania, ale też doszlifowałem własne umiejętności przy pływaniu ślizgowym. W tym czasie jeszcze nie zdawałem sobie z tego sprawy, ale uczenie podstawowych manewrów wcale nie jest tak proste na jakie wygląda. A uświadomił i nauczył mnie tego właśnie ten wyjazd. Całość bardzo polecam, gdyż nie dość że nauczyłem się uczenia to jeszcze miałem szansę poprawić własne umiejętności w naprawdę dobrych warunkach i z wyśmienitą opieką instruktorską.

 

 

Spot:

Podobno polscy fani windsurfingu dzielą się na tych, co już byli na Prasonissi i na tych, którzy dopiero tam będą:)

Ten cypel na południowym krańcu Rodos symbolicznie oddziela Morze Śródziemne od Egejskiego co powoduje, że po nawietrznej stronie plaży mamy fale a po zawietrznej – płaską jak stół wodę. Dodajmy do tego efekt “dyszy” czyli wiatru przyspieszającego pomiędzy wzgórzami i mamy przepis na spot będący marzeniem wszystkich windsurferów – z równym wiatrem i zróżnicowanym zafalowaniem.

 

Płaska woda

Fale

 

Zakwaterowanie:

Mieszkamy w budynku Ocean Palace, który mamy na wyłączność. 

2 – osobowe pokoje wyposażone są we wszystko co potrzebne jest windsurferom do wypoczynku tzn. w: balkon, łazienkę, klimatyzację i lodówkę.

 

 

CENA: 

Patrz kolumna po prawej stronie (komputery) lub na dole strony (urządzenia mobilne).

Czego nie ma w cenie:

  • wyżywienia
  • kursu i szkolenia instruktorskiego (1290zł, dodawane na etapie rezerwacji)
  • wypożyczenia sprzętu windsurfingowego (300 euro/os./tydzień, płatne gotówką na miejscu)
  • ew. dopłaty 20 euro/tydzień do wypożyczenia za sprzęt w lżejszej technologii Hi Tech (deski typu LTD, TwinTip, Freestyle)

 

Zapisów można dokonać przez formularz rezerwacji dostępny poniżej. Zaliczka za wyjazd wynosi 40% całkowitej ceny rezerwacji. Reszta jest płatna na miesiąc przed wylotem (będziemy wysyłać przypomnienia).

Zapraszamy:)

P.S. Najprawdopodobniej przy wylocie do Grecji potrzebne będzie zaświadczenie o odbyciu szczepienia na Covid-19 lub zaświadczenie o wykonaniu testu PCR. Przy wprowadzeniu kwarantanny ze strony Grecji wyjazd się nie obędzie i całość wpłat zostanie zwrócona (dokładnie tak jak zrobiliśmy to w przypadku majówki 2020).

P.S.2. Po dokonaniu rezerwacji wyślemy drogą mailową opcję wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji, które obejmuje np. brak możliwości wylotu w przypadku pozytywnego testu na Covid-19.

Data

30 Kwi 2021 - 07 maja 2021

Czas

Cały dzień

Koszt

2840zł (loty, transfery, zakwaterowanie, ubezpieczenie, składka TFG, opieka rezydenta) + 1290zł (kurs instruktorski) + 300 euro (wypożyczenie sprzętu)

Poziom

Zaawansowany
Rodos

Lokalizacja

Rodos
Prasonisi
Kategoria