Sigri – najczęstsze pytania

Postanowiłem zebrać wasze najczęstsze pytania dotyczące naszego nowego greckiego odkrycia i odpowiedzieć na nie najbardziej konkretnie jak tylko potrafię.

Dlaczego Sigri?

W sezonie 2018 wysłaliśmy niemal 700 kursantów na inną grecką wyspę, Karpathos. Kilkuset osobom musieliśmy odmówić wyjazdu w to wietrzne miejsce. W związku z tym, zaczęliśmy szukać nowego, “równoległego” spotu, który spełniałby nasze oczekiwania tzn.:

  • miał być wietrzny
  • z dala od masowej turystyki
  • z bezpośrednimi lotami z Polski
  • z infrastrukturą dla windsurferów (znakomicie wyposażoną bazą)
  • z infrastrukturą dla “niepływających”
  • ze zróżnicowanymi warunkami (szkolenie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, dla początkujących i ekspertów itp.)

Sigri spełnia wszystkie powyższe oczekiwania. W sezonie 2018 odwiedziliśmy to miejsce dwukrotnie, sprawdzając je nie tylko windsurfingowo (ok – musieli mnie siłą z wody ściągać żebym się na wycieczkę zgodził;)).

Czy warto zabrać do Sigri niepływającą rodzinę?

TAK! Spot jest oddalony od naszych apartamentów o ok. 1km. Mieszkamy po zawietrznej stronie miasteczka, gdzie nie wieje i jest klimatyczna miejska plaża z knajpkami nad samym morzem.

 

Skoro jesteśmy oddaleni od bazy windsurfingowej o 1km to jak docieramy na spot?

Większośc windsurferów z całej Europy, którzy odwiedzają to magiczne miejsce, traktuje spacer na spot jako rozgrzewkę. Wavecamp powstał po to żeby rozwiązywac problemy windsurferów więc wprowadzamy nasze udogodnienia. Organizujemy transfery 2x dziennie na spot wavecampowymi busami. Istnieje również możliwość wypożyczenia na miejscu skuterów co zdecydowanie polecamy (ze względu na silny wiatr preferowana jest spokojna jazda).

Czy mogę zabrać swój sprzęt?

TAK! Transfer samolotem w dwie strony kosztuje 480zł (1 paczka do 32kg) a transfer lotnisko – spot – lotnisko 40 euro. Trzymanie sprzętu na miejscu w bazie kosztuje na tydzień 100 euro.

 

Czy w Sigri można pływać na kite?

TAK! Spot kite jest oddalony od naszego miasteczka o ok. 1,5km. Baza windsurfingowa, z której korzystamy, oferuje również lekcje i kursy kite. Spot jest podobno znakomity (nie mieliśmy okazji zobaczyć go na własne oczy). 

 

Zapraszam do zapisów pod tym adresem (17 turnusów do wyboru!)

https://wavecamp.pl/szkolenia/

 

Maciej Kapuściński, założyciel Wavecamp